Harmonické spojenie mimoriadne kvalitnej vody a nádherného pohára.

Sklo a výrobky zo sklárni spol. R-GLASS Trade v Katarínskej Huti sú symbolom šikovnosti a schopnosti ľudí, ktorí sú zapálení pre navrátenie úspešnej histórie tradičnej výroby, s dôrazom na ekológiu. Vraciame život tomu, na čo sme mohli byť roky hrdí už v dávnej dobe…

Tak, ako sme my v Smokovci postavili po stáročia vychýrenú Tatranskú vodu znova “na nohy”, tak veľmi podobný príbeh má aj slovenská skláreň, od ktorej budeme pre našich zákazníkov odoberať kvalitné sklenené výrobky.

Začínali od nuly a dnes vytvárajú ekologický krištáľ. Skláreň R-GLASS Trade v Katarínskej Huti vyrobila aj vlastnú receptúru skloviny, ktorá patrí do vyššej kategórie krištáľového skla. Fabrika sa môže pochváliť taviacim agregátom, ktorý patrí medzi najšpičkovejšie v Európe. „Vďaka jedinečnej taviacej technológii oxyfuel, keď je pec nahrievaná zmesou, ktorej 70 percent tvorí kyslík a zvyšných 30 percent plyn, sa znížil podiel emisií. Sklár sky kmeň tavíme pri vyšších teplotách, čo zaručuje kvalitu, čistotu a tvrdosť skla s požadovaným lomom svetla,“ vraví Alexander Cetner, obchodný manažér sklárne.

Využívajú aj potok pretekajúci areálom fabriky – voda je po použití v prevádzke vyčistená vo vlastnej čistiarni a vracia sa do potoka. Eko prístup si vážia aj zákazníci, ktorí výrobky označujú za ekologický krištáľ. „Výrobky oslovili najmä letecké spoločnosti, pretože ide o pevný materiál s požadovanou tvrdosťou a povrchovou hustotou, ktorý je však ľahký a nerozbitný,“ doplnil Cetner s tým, že už tretí rok ekokrištáľom zásobujú austrálsku leteckú spoločnosť Qantas. V roku 2018 skláreň R-GLASS Trade predala vyše 12,5 milióna výrobkov.

Pozri: história r. 1957