UTMB (Ultra Trail du Mont Blanc) je horský beh počas ktorého bežci mnohokrát bežia nad úrovňou 2500 metrov nad morom vo vetre, v zime, v snehu cez deň aj v noci. To si vyžaduje veľmi dobrý tréning, potrebné vybavenie a obrovské skúsenosti. Medzi športovcami je aj bežec Tomáš “Kaktus” Kačmarčík, ktorého môžete stretávať aj na Tatranských chodníkoch. Jeho súťaženie na tohtoročných pretekoch môžete sledovať aj online.

Online výsledky UTMB 2017 – Tomáš Kačmarčík

171 kilometrov dlhú trať s prevýšením 10000+ metrov zvládol Tomáš za 25 hodín

Do Chamonix dobehol Tomáš v sobotu 2.9. o 20:20 hodine. Jeho výsledný čas je 25:51:56 a obsadil 45. priečku. Víťazom sa stal Francúz François D’HAENE s časom 19:01:32.

Atraktívne Ultra trail preteky

UTMB štartuje v piatok 1. septembra 2017 o 18:00 zo známeho francúzskeho lyžiarskeho strediska Chamonix pod najvyšším štítom Európy Mont Blancom. Účastnícky limit je 2300 pretekárov, ktorý 171 kilometrov dlhú trať s celkovým prevýšením viac ako 10000 metrov musia zdolať v časovom limite 46 hodín 30 minút. Pre pretekárov je pripravených 6 občerstvovacích staníc s nápojmi a 11 občerstvovacích staníc so stravou.

Tomáš sa podujatia zúčastnil aj v roku 2015, kedy bežal 101 kilometrovú trať s prevýšením 6100 metrov, obsadil 55 miesto s časom 15 hodín 21 minút.