Projekt Lady Chef - Eszter Palágyi / 1, "šefkuchárky ocenené Michelinovou hviezdou"

  • Pod Tatry pozývame svetovú ženskú kuchársku špičku
Projekt ktorý sprevádza aj jedinečná minerálna voda TATRANSKÁ MINERÁLKA, odštartovala jediná žena ocenená Michelinovou hviezdou vo „východnej“ Európe podľa Michelin guide 2018. V septembri 2018 Zuzka Sisáková privítala šéfkuchárku budapeštianskej michelinovej reštaurácie Costes, Eszter Palágyi. Predsedom jury nebol nik menší ako šéfkuchár Enrico Cerea z trojhviezdičkovej michelinovej reštaurácie Da Vittorio v talianskom Brusaporto.
Mená nasledujúcich, medzinárodne rešpektovaných hostiek Zuzany Sisákovej, ktoré sú už dohodnuté, budú predstavené čoskoro, hneď po fixovaní termínov, ktoré sa práve konkretizujú. Tešíme sa.

Projekt Lady Chef - Szabina Szulló / 2, "šefkuchárky ocenené Michelinovou hviezdou"

  • Lady Chef Szabina Szulló má dnes ozaj dôvod na úsmev. Spolu s partnerom Tamásom Széllom (prví z prava) otvorili koncom leta v Budapešti reštauráciu Stand, ktorá dnes – po iba niečo viac ako polročnom pôsobení – získala hviezdu od Michelina! Szabina & Tamás tešíme sa s Vami a úprimne blahoželáme! Foto: Richard Gerényi
Vo februári vyhlásili v Budapešti rebríček najlepších reštaurácií Maďarska 2019. Nás teší, že prvé dve priečky obsadili hosťky LadyChef. Víťazom a Reštauráciou roka 2019 v Maďarsku sa s 94 bodmi stala Reštaurácia Stand vedená Szabinou Szulló a Tamásom Széllom, (LadyChef 11. novembra 2018). Druhé miesto obsadila s 93 bodmi vlaňajšia víťazka Reštaurácia Costes vedená Eszter Palágy (prvá LadyChef 11. septembra 2018). Sme radi, že sme mohli v Poprade privítať i predstaviť absolútnu špičku súčasnej maďarskej „Michelinovej“ gastronómie. S úctou a obdivom srdečne blahoželáme! S napätím očakávame zajtrajšie predstavene bedekra Michelin – významné európske mestá. Projekt, ktorý sprevádza aj jedinečná minerálna voda TATRANSKÁ MINERÁLKA.

Projekt Lady Chef - Ana Roš / 3, "šefkuchárky ocenené Michelinovou hviezdou"

  • Obrázok, ako z kategórie sci-fi: najlepšia šéfkuchárka sveta 2017 v „Popradskej kuchyni“ – sa včera stal realitou. Privítali sme v poradí tretiu LadyChef Anu Roš. Stále tomu nedokážeme uveriť.  A TATRANSKÚ MINERÁLKU si nevedela vynachváliť!

Foto: Richard Gerényi

V rámci projektu LadyChef popradskej reštaurácie Vino&Tapas manželov Sisákovcov príde v marci 2019 už tretí hosť  Zuzany Sisákovej najlepšia svetová šéfkuchárka roka 2017 Ana Roš. Tento titul každoročne udeľuje najlepšej žene – šéfkuchárke vyhlasovateľ rebríčka The 50 World´s Restaurants.
Šéfkuchárke aktuálne štyridsiatej ôsmej najlepšej reštaurácii sveta tlieskalo 80 hostí a 40 členný realizačný team zabezpečujúci priebeh akcie. Niektoré jedlá z menu štyroch rúk nájdete aj v ponuke Vino&Tapas. Projekt sprevádza aj jedinečná voda TATRANSKÁ MINERÁLKA.
Na záver večera obdržala Ana Roš logo LadyChef s číslom tri signované autorom – akademickým maliarom Petrom Pollágom.

Reštaurácia Hiša Franko, ktorú Ana Roš so svojím partnerom Valterom v slovinskom Kobaride vedie, sa tiež dostala medzi spomínaných 50 najlepších reštaurácií na svete. Pritom horská dedina Kobarid na slovinsko -talianskych hraniciach má len niečo vyše 1000 obyvateľov.

Deti v pohybe

  • V priebehu mesiaca máj sme s radosťou podporili športovu akciu detí z celej krajiny – Majstrovstvá Slovenska v karate. Viac ako 500 učastníkov víkendového podujatia v Popradskej športovej Aréne, si mohlo pochutnať na čistej prírodnej minerálke TATRANSKÁ.A, že im chutila – tak to sme presvedčení… Milé a úprimné reakcie boli pre nás to najdôležitejšie. Na vaše ďaľšie úspechy a pevné zdravie pripíjame TATRANSKOU MINERÁLKOU  ?

Foto: Marek Bednarčík