Vysoké Tatry sa 19. novembra 2004, počas jediného popoludnia, zmenili na nepoznanie… 

Jednoducho povedané – ani Smokovecká kyselka takmer neprežila veternú kalamitu. Rozsah škôd bol veľký. Poškodený bol nielen celý areál kyselky: altánok, chodníky, lavičky, odpadkové koše, jazierka s odtokom vody, o vývratoch v okolitých svahoch ani nehovoriac. Čo bolo horšie, zmizla aj kyselka z altánku. Časť minerálnej vody samovoľne vyvierala spod haluzia neďaleko chodníka zavaleného stromami. V okolí altánku sa začal kopiť odpad – najmä fľaše na vodu, ktoré sem doniesli ľudia v nádeji, že si naberú obľúbenú minerálku. Značne poškodené bolo aj celé ochranné pásmo zdroja minerálnej vody. Stav bol veľmi vážny a bolo potrebné vyvinúť nemalé úsilie na znovuzrodenie tohto niekedy tak malebného a historicky nesmierne cenného kúska Smokovca. Veď práve k týmto prameňom (Pollux a Castor) sa viaže aj pôvod názvu tejto, pre Tatry najvýznamnejšej osady.

Vtedy nastala otázka, ako ďalej s prameňmi Smokoveckej kyselky? Najprv bolo potrebné odstrániť kalamitné drevo tak, aby nedošlo k ďalšiemu ohrozeniu pramennej oblasti, ale ani zvyškov areálu. Po odstránení dreva a vyčistení územia bolo potrebné uskutočniť podrobný hydrogeologický prieskum, ktorý nadviazal na úspešnú revitalizáciu prameňa  spred niekoľkých rokov, ktorú uskutočnila spoločnosť SKOV, s.r.o. Napokon bolo potrebné upraviť celý areál – postaviť nový altánok a zrekonštruovať všetky zariadenia v okolí poškodeného altánku.

Spoločnosť TANAWA za posledných niekoľko rokov zveľadila bezprostredné okolie prameňov a hlavne zabezpečila oplotenie pramenísk. Pravidelne vykonáva údržbu a úpravu oboch prameňov a hlavne dbá na čistotu a bezchybnosť prívodného potrubia k altánku a samozrejme aj do plničky minerálnej vody TATRANSKÁ. Voda je pravidelne kontrolovaná (min. 1 x týždenne) a sú vykonávané aj laboratórné testy. Ale voda je už po desaťročia absolútne nezávadná a pre jej blahodarné účinky je doporučené konzumovať ju denne.