Voda je základnou podmienkou pre existenciu života na Zemi a pravidelné pitie je dôležité pre človeka.  Každé ľudské telo je z 50 až 70% tvorené vodou. Prečítajte si našich desať rád, pre dostatočnú a kvalitnú hydratáciu a pre to najcennejšie čo máte, pre vaše zdravie.

  1. Denne vypite minimálne 2 až 3 litre tekutín
  2. Alkohol, Káva a čierny čaj sa do pitného režimu nepočítajú
  3. Polievky, mlieko a kakao sú jedlom, nie nápojom
  4. Nečakajte kým vysmädnete. Smäd je výstrahou, že málo pijete.
  5. V teple (sauna, teplé miestnosti, teplé počasie) a pri športovaní, či v stresových situáciách pite viac
  6. Pestré zloženie tekutín je dôležité, pre príjem potrebných minerálov. Minerály sú pre ľudský organizmus a metabolizmus veľmi dôležité. Naopak obmädzujte nápoje s vysokým obsahom cukru.
  7. Pre každodenné pitie sú ideálne vody s mineralizáciou do 400mg/l, nesladené čaje a šťavy. Tatranská minerálka má celkový obsah minerálov 100 mg na liter.
  8. Pite pravidelne počas celého dňa, nie nárazovo. Najviac vody by ste mali prijať do 14:00, aby ich organizmus dokázal spracovať. Nezabudnite začať deň s pohárom vody.
  9. Nie je dobré zapíjať jedlo vodou ani piť tesne pred jedlom. Ak máte po jedle smäd, vypite maximálne 2 dcl. tekutín.
  10. Vodu, ktorú potrebujete pravidelne piť, by ste mali mať stále v blízkosti. Môžete vyskúšať aj Tatranskú minerálku, ktorá je ideálnym zdrojom každodenného pitného režimu bežných ľudí, športovcov aj mládeže s dynamickým životným štýlom.

Foto: Adrián Kašniar