SLOVENSKO má viac ako 1 500 kvalitných minerálnych prameňov, ale dováža najviac balenej pitnej vody v Európe!

TERAZ.SK

Kvalita slovenskej vody je daná charakterom krajiny. Najväčšie bohatstvo prameňov sa nachádza na severovýchodnom Slovensku, v oblasti Popradskej kotliny, Liptova, Turca, Strážovských vrchov, ale tiež v povodí Hrona, v okolí Banskej Bystrice a Zvolena. Ta najkvalitnejšia voda však vyviera priamo vo Vysokých Tatrách. TATRANSKÁ MINERÁLKA je výnimočný a vzácny prírodný dar, na ktorý môžeme byť Slováci právom veľmi hrdí.

Anton Ulbricht

CENA POUKAZUJE NA ROZDIEL KVALITY

Príklad s vínom:
Vína sú biele a červené…. Aj bežný konzument rozozná priemerné víno od dobrého.
Konzumenti majú rôzne chute, požiadavky na akosť a akceptujú cenové a kvalitatívne úrovne. Cena „bežného“ vína začína približne na 2,- € a stúpa na 30,- €. Nasledujú vína exkluzívne, ktorých cena môže byť aj niekoľko sto €. Rozdiel kvality = rozdiel ceny.

TATRANSKÁ MINERÁLKA je svojou kvalitou skutočne exkluzívna, s výbornou cenou.

DOPRAJTE SI TU NAJKVALITNEJŠIU VODU

TATRANSKÁ MINERÁLKA je prírodný prameň s jedinečným zložením a vlastnosťami, ktoré sú porovnateľné s tými najlepšími na svete. Je vzácna, kvalita výnimočná a je 100% prírodná ! Záleží nám na tom, aby sme tento prírodný poklad naplnili a dodali na stôl zákazníka v pôvodnom stave a s takými vlastnosťami, aké nám poskytla príroda z prameňa v Tatrách.

My vodu nevyrábame, naopak, pre nás je najdôležitejšie zachovať jej kvalitu!

Príbeh vzácnej vody sa začal pred veľa sto rokmi a odohráva sa v národnom parku TANAP.

Prameň je nutné špeciálne udržiavať, pretože je to prírodný výver, nie je to vrt.

 • Udržiavanie výveru je náročné a vyžaduje osobitý prístup, tzn. extra prácnosť, čas, intenzitu kontroly, skúsenosti a značné náklady.

Vodu je potrebné dopraviť potrubím do plničky takým spôsobom, aby sa nestratilo nič z jej vlastnosti a zachovalo sa jej vzácne zloženie.

 • Vyvinuli sme systém, ktorý nám umožňuje zachovať čistotu a kvalitu vody počas „transportu“ do plničky. Toto tatranské riešenie nemá obdobu, je mimoriadne účinne a dotvára mozaiku výnimočnej kvality minerálky.
 • Vyžaduje si to našu intenzívnu starostlivosť a dôkladnú kontrolu.

Čerstvú vodu neskladujeme, do fliaš ju plníme priamo z prameňa.

 • Spôsob on-line plnenia minerálnej vody je úplne výnimočný, keďže vodu pred plnením neskladujeme a nezadržiavame. V čase keď neplníme fľaše, voda tečie voľne do blízkeho potoka.
 • Vodu neupravujeme, nedosycujeme! Preteká len cez povinný pieskový filter, v ktorom sa zachytí časť železa.

Plnenie do fliaš a balenie.

 • TATRANSKÁ MINERÁLKA vo fľaši má porovnateľné vlastnosti a identický obsah prírodného oxidu uhličitého(CO2) ako z prameňa.
 • Sklo – žiadny iný obal nemá také skvelé vlastnosti. Sklo je prírodný a neutrálny materiál, ktorý chráni a zachová vzácny obsah.
 • Fľaše s obsahom 0,7L a 0,33L sú zámerne nevratné a 100% recyklovateľné.
 • Plnenie je moderné a automatické, balenie a kontrola sú manufaktúra.
 • Kartónové obaly, hliníkové uzávery sú 100% recyklovateľné. Celý proces výroby a všetky komponenty výrobkov pochádzajú od slovenských výrobcov.

Distribúcia

 • TATRANSKÁ MINERÁLKA je distribuovaná prevažne do zariadení segmentu HORECA (hotely, reštaurácie, kaviarne..).
 • Predáva sa v kartónovom balení 6x 0,7L a 12x 0,33L.
 • Výrobca TANAWA, s.r.o. predáva výrobky registrovaným odberateľom, cez https://moja.tatranska.sk/customer_register
 • Plnička sa nachádza na exponovanom horskom území Starého Smokovca, kde je doprava mimoriadne náročná a distribúcia extra komplikovaná.

Ocenenia

 • Napriek krátkej dobe od opätovného návratu na trh (po cca 55 rokoch), TATRANSKÁ MINERÁLKA zaujala a dosiahla významné medzinár. ocenenie.

ZNAČKA KVALITY

Toto potravinárske ocenenie Značka kvality 2. stupňa je najvyššie možné ocenenie dosiahnuté na Slovensku v roku 2020. Potvrdzuje, že výrobok pochádza zo Slovenska a zároveň aj zdôrazňuje kvalitu procesu výroby a vysokú akosť tovaru. Toto ocenenie je pre nás dôležité, pretože sa zameriavame na slovenský trh. http://znackakvality.sk/?pl=18

MONDE SELECTION

Toto prestížne medzinárodné ocenenie GOLD AWARD 2020 sme získali na obdobie troch rokov. Je to pečať mimoriadnej kvality minerálnej vody vo svetovom formáte. Na základe dôkladných analýz, testov a odborných hodnotení svetových kapacít a odborníkov, bola TATRANSKÁ MINERÁLKA takto nezávisle ohodnotená a zaradená medzi top kvalitné svetové produkty.
MONDE SELECTION je vážený a medzinárodne uznávaný odborný inštitút, ktorý hodnotí a oceňuje vybrané druhy potravín z celého sveta už od roku 1961.
https://www.monde-selection.com/product/tatranska-mineralka/