Petra Vlhová pochádza z Liptovského Mikuláša a odkedy v nej rodičia objavili talent, nepretržite robí radosť všetkým fanúšikom nielen lyžiarskeho športu. K lyžovaniu ju viedli rodičia už od troch rokov a od predžiackych kategórií jasne dominovala v mnohých pretekoch na Slovensku a v zahraničí. Peťa je známa svojím tvrdým tréningom, vďaka ktorému dosahuje vynikajúce výsledky svetovej úrovne.

Peťa Vlhová trávila dovolenku s vodou na vode  🙂

Pre mňa alpské lyžovanie znamená veľmi veľa, lebo mi dáva priestor na dosiahnutie úspechov, o ktorých snívam od detstva.

Svoje prvé víťazstvo vo Svetovom pohári získala 13. decembra 2015 vo švédskom Åre v slalome. 14. februára 2017 v tímovej súťaži vo švajčiarskom St. Moritz v družstve s Veronikou Velez-Zuzulovou, Andreasom Žampom a Matejom Falatom získala striebornú medailu.
Druhé víťazstvo vo Svetovom pohári dosiahla slalomovou výhrou v Aspene. V rámci sezóny sa vyšvihla zo siedmeho na piate miesto.

Boris Vlha je od sestry Petry starší o 4 roky. Od malička sa venoval zimným športom, aktívne začal lyžovať v siedmich rokoch a pokračoval až po kategóriu starších žiakov. V pätnástich rokoch ukončil aktívne lyžovanie a začal sa venovať motokrosu. V tomto športe pokračuje i v súčasnosti a ako vidíte na fotografiách, rád svoje skúsenosti z náročného motocyklového športu odovzdáva aj svojej mladšej sestre.

Boris sa už päťkrát zúčastnil Rally Albánia. Preteky po Balkánskom polostrove patria v Európe medzi najťažšie a aj najuznávanejšie navigačné rally. V celkovej klasifikácii v roku 2013 skončil štvrtý, v 2014 tretí, 2015 druhý a aj v roku 2016 vyskočil na stupne víťazov ako tretí v celkovom poradí a prvý vo svojej kategórii.

Boris Vlha, Števo Svitko a Anton Ulbricht